Rusya’da Öğrenci Olanların Gidebileceği Yerler

Türkiye’de veya başka şehirlerde eğitim alan kişiler bazı öğrenci değişikliği programlarından faydalanarak yurt dışında eğitim alabilme şansı bulmaktadır. Bunun yanında kişiler kendi tercih sebebi olarak yurt dışında eğitim alma işini özel transfer firmaları ile de halledebilirler. Okullarda erasmus programı dâhilinde bir koordinatör eşliğinde bu işlem de bir sınav doğrultusunda yapılmaktadır. Bu kişiler için büyük bir avantaj olmaktadır. Eğitim için giden kişiler kendilerine birçok şeyler katarak geri dönmektedir. Farklı yapılar görmekte, eğitim aldığı şehirdeki yakın yerlere ve hatta ülkelere gidebilme fırsatı bulmaktadır. Rusya’da öğrenci olanların gidebileceği yerler çok fazladır ve kişilere faydalı olabilecek özellikte bir şehirdir. Zengin mimari ve tarihi yapıtları ile kişilerin genel kültürlerinin gelişmesine fayda sağlayacaktır.

Rusya’nın başkenti Moskova

Rusya’nın başkenti olan Moskova görülmeden gelinmemesi gereken bir mimari yapıya sahiptir. Yaklaşık şehirde 10 milyona yakın bir nüfus bulunmakta her yer insanlar ile dolup aşmaktadır. Moskova’da ünlü olan metrolardır. Mimari açılardan da oldukça farklı yapıtlar ile insanlara adeta görsel bir şölen sunmaktadır. Moskova gece hayatı ve meydanı da ünlüdür. Kremlin ve kzıl meydan en ünlü meydanlarıdır. İstiklal caddesi olarak da tanımlanabilecek Arbat Caddesi de mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

Kazan kenti gidilebilecek yerler

Rusya’nın meşhur ve mimari donatı ile dolanmış şehirlerinden birisi de Kazan’dır. Burada okuyan veya diğer illerde okuyan öğrencilerin mutlaka gidip görmesi gereken yapıtlar bulunmaktadır. Kremlin Süyümbike kulesi şehrin tam ortasında gelen kişilerin dikkatini çekmekte ve birçok kişi tarafından ziyaretçi akınına uğramaktadır. Kulşerif cami ise sizi Türkiye’de gibi hissettirecek mimari bir özelliktedir. İstanbul Kadıköy’deki gibi bağdat caddesini andıran bir baumann caddesi bulunmaktadır. Bu cadde boyunca çeşitli mağazalar ve kafeler bir ara dinlenip soluklanmak için güzel bir adrestir. Diğer bir görülmesi gereken yapıt ise Kazan’ın kenar mahallelerinde bulunan tatar evleridir. Bu evler ahşap malzemelerden inşa edilmiştir. Evlerin dışında ve çatılarında bulunan ahşaplarda ise çeşitli süslemeler göz doldurmaktadır. Gece eğlence hayatını seven kişiler için akşam saatlerinde ziyaret edebilecekleri çeşitli gece kulüpleri de bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir